Przeniesienie dużej ilości maili z Windows Mail do MS Outlook

 

Przeniesienie dużej ilości maili z Windows Mail do MS Outlook

 

Zanim zaczniesz cokolwiek robić najpierw zrób kopie katalogu

C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\Windows Mail

 

Jeśli jest w skrzynce kilka tysięcy maili to wykonanie importu z poziomu MS Outklooka nie zawsze się powiedzie. Często efekt jest taki że brakuje części z nich. Proponuje postępować według poniższej instrukcji:

 

Podzielić skrzynkę na mniejsze części np. skrzynka odbiorcza która ma 15 000 maili dzielimy tworząc foldery lat: przychodząca2009 przychodząca 2010 przychodząca 2011 przychodząca 2012 i tam przenosimy pocztę z poszczególnych lat. Analogicznie powstępujemy z wychodzącą. Możemy zastosować podział według innych kryteriów, chodzi o to aby utworzone foldery z pocztą niebyły większe niż 2GB.

 

Windows Mail trzyma pocztę w plikach .eml  Ścieżka do poczty C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\Windows Mail\Local Folders w tym miejscu znajdziemy nasze foldery które utworzyliśmy wyżej.

 

Zmieniamy nazwę folderu Windows Mail na np. Windows MailOLD i uruchamiamy program Winsdows Mail, skrzynka jest zupełnie pusta i zamykamy go. Teraz w katalogu C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\ mamy dwa foldery Windows Mail i Widows MailOLD

 

Teraz przenośimy wszystkie pliki .eml z C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\Windows MailOLD\Local Folders\przychodzaca2009 do C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\Windows Mail\Local Folders\Inbox Analogicznie postępujemy z wychodzącą z tym że wrzucamy do Outbox

 

Otwieramy Windows Mail i czekamy aż zindeksuje zbiory (na dole w pasku widać jak przybywa maili)

Po zindeksowaniu możemy porównać czy nam się zgadza ilość plików z folderu przychodace2009 z tym ile pokazuje nam zawartość skrzynki.

Zamykamy Windows Mail i otwieramy MS Oultlook  tworzymy plik danych o nazwie 2009 (Plik -> Ustawienia kont) i rozpoczynamy import (Plik -> Otwórz -> Import -> Import z innego programu ->Import z Outlook Expres 4.x 5.x.6.x lub Windows Mail)

 

Po wykonanym imporcie zmieniamy nazwę katalogu C:\Użytkownicy\(nazwa twojego konta w Windows)\ AppData\Local\Microsoft\Windows Mail na Windows Mail2009 a  otwieramy program Windows Mail i zamykamy go.  Teraz przenosimy zawartość katalogu przychodzące2010 do Inbox postępujemy analogicznie jak wyżej.

 

Informacje o połączeniu

IP: 34.239.152.207
Hostname:
ec2-34-239-152-207.compute-1.amazonaws.com

OS: Search Bot
Przeglądarka: unknown unknow

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj29
Tygodniowo54
Miesięcznie570
Wszystkie426182

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

© Copyright by www.vtz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.